SINAVA SİSTEMLİ NASIL ÇALIŞILMALI, HAZIRLANMALI?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
KPSS hazırlığında siz adaylara yardımcı olabilmesi için kolay ve uygulaması rahat olan bir program oluşturmaya çalıştık.

KPSS adaylarının en çok yaşadığı sorun programlı ders çalışamamaktır. Haliyle gündelik hayatlarımız bizlere sınav hazırlığında sürpirizler hazırlayabilmektedir.

Siz adaylar için nacizane olarak yardımcı olmasını umduğumuz sözel adaylar için ve hem eşit ağırlık hem de sayısal adayların kullanabileceğini düşündüğümüz programları paylaşıyoruz..

Sözel adaylar için oluşturulmuş çalışma programı:Aslında çalışma programları her adaya özgü olmalıdır, fakat bizlerin sizlere ulaşma olanağı olmadığı için genel bir program hazırlamayı uygun gördük.

Sözel adayların dikkat etmesi gerektiği nokta; matematik dersi için yapamıyorum demeyip mümkün olduğunca yapabileceğiniz konulara dikkat ederek her fırsatta çabalamanız. Unutmayınki sizlere diğer adaylardan fark yaratacak olan Matematikteki başarınızdır.

Sayısal ve Eşit Ağırlık Adayları için olan çalışma programı...Adaylara yardımcı olmaya çalışırken şunu belirtemek isteriz eğerki sayısalcı bir adaysanız ve hiç matematik çözmeme gerek yok diyorsanız yanılabilirsiniz. Çünkü bir Matematik bölümü mezunu bile KPSS için pratik yapmalı. Ne kadar iyi bir sayısalcı bile olsa KPSS hazırlığında pratik olup zamanı değerlendirme en önemlisidir.

EA adayları için şunu belitmeliyizki mutlaka tablodaki matematik için ayrılan zamana bir günde siz eklemelisiniz.

Siz KPSS Adaylarına Şimdiden Başarılar Dileriz....

 20 Mayıs 2014, 20:03 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR: