FATİH PROJESİ SAYESİNDE DEVLETE ATANABİLİRSİNİZ
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi kapsamında 570.000 derslikte uyguladığı internet ağı ve akıllı tahta için Bilgi İşlem Destek Personeli Alacak. Adaylar sınava tabi tutulup, başarılı olanlar atanacak.Kamuya atanarak memur olmak isteyen adaylar için Milli Eğitim Bakanlığı FATİH Projesi Fırsat Oldu. 2 Haziranda başlayan başvuruların ardından 16 Ağustosta SAÜSEM tarafından sınav yapılacak, başarılı olanlar MYK Yeterlilik Belgesini alarak atamalara başvurabilecek. Başarılı olamayanlar telafi sınavına girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında 570.000 dersliği internet ağı ve akıllı tahtayla buluşturdu. Bundan sonra daha da yaygınlaşacak olan projenin daha aktif kullanılması konusunda okullarda bunun teknik desteğini sağlayacak personeller görev alacak.

Bilgi İşlem Destek Personeli Nasıl Alınacak

Bilgi İşlem Destek Personeli olarak atanmak için MYK yeterlilik belgesi alınması gerekiyor. MEB, FATİH projesi kapsamında Bilgi İşlem Destek Personellerini sınavla alacak. Tıpkı İş ve Meslek Danışmanlığında olduğu gibi Bilgi İşlem Destek Personeli olabilmek için MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi şartı aranıyor. Yeterlilik belgesi almak için aranan tek şart ise Sakarya Üniversitesi tarafından Ağustos ayında yapılacak sınavda yeterli puan almak.

Kimler Bilgi İşlem Destek Personeli Olabilir?

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi SAÜSEM tarafından yapılacak sınavla MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan tüm adaylar Bilgi İşlem Destek Personeli olabilir. Bu sınava başvurmak için herhangi bir eğitim düzeyinde diploma şartı belirlenmedi. Bu alana ilgi duyan tüm adaylar sınava katılabiliyor. Sınavda başarısız olan adaylar 1 yıl içinde telafi sınavlarına katılabilir.

Alınan Belge Kaç Yıl Geçerli?

Belge geçerlilik süresi 4 yıldır. Bu süre boyunca yapılacak atamalara başvuru yapabilirsiniz.

Bu Belge için Bir Eğitim Olacak mı, Sadece Sınav mı Var?

Bilgi İşlem Destek Personeli MYK yeterlilik belgesi için sadece SAÜSEM’in düzenlediği sınavdan yetrli puanı almak gerekmektedir bunun için ayrıca bir eğitim almanıza gerek yok.

Sınava Nasıl Başvurulacak?

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi SAÜSEM tarafından yapılacak sınav, İş ve Meslek Danışmanlığında olduğu gibi 2 aşamadan oluşuyor.

Sınav Başvuru Tarihi: 2 Haziran – 25 Temmuz Başvuru ve Bilgi için TIKLAYINIZ

1. Aşama Teorik Sınav 16 Ağustos 2014

2. Aşama Uygulama Sınavı 17/23 Ağustos 2014

Sınav Başvuru Adresi:
http://www.sauper.sakarya.edu.tr/BilgiIslemSeviye4.aspx

Başvuru Şekli:

Adaylar başvuru tarihleri arasında, aşağıdaki sırayı takip etmek sureti ile Aday İşlemleri Paneli üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

*İnternet ortamında başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi

*Başvuru formunun doldurulması,

*Vesikalık fotoğrafın yüklenmesi (son 6 ay içinde çektirilmiş net görüntü olmalı),

*Bankadan alınan dekontun sisteme yüklenmesi (jpeg)

*Belge Kullanım Sözleşmesinin onaylanması ,

*Başvurunun onaylanması.

Sınav ve Ücreti Ne Kadar?

Sınav Ücreti 400 TL’dir. Başvuru öncesinde bu ücret aşağıda yer alan SAÜSEM hesabına yatırılacaktır.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKA HESAP BİLGİLERİ

ALICI :Sakarya Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü

Banka Adı :ZİRAAT BANKASI

Şube Kodu :1946

Hesap No :1946-29516353-5028

IBAN :TR98 0001 0019 4629 5163 5350 28

İlk Sınava Başvuranlar Avantajlı Oluyor
Daha önce İş ve Meslek Danışmanlığında olduğu gibi kısa sürede kamuya atanmak için bir fırsat olan Bilgi İşlem Destek Personeli Sınavı başvuruları başladı ve pek çok aday bundan haberdar değil. İş ve Meslek Danışmanlığının Sınavı ilk defa yapıldığında da pek çok aday ilgi göstermemiş ancak sınava giren 2817 adayın tamamı atanmıştı. Sonraki sınavlarda başvuru çok olsa da kadro verilmediği için atamalar olmamıştı.

Bilgi İşlem Destek Personeli sınavı da bu yıl ilk defa yapılacak, ileriki yıllarda sınava başvuran sayısı mutlaka fazla olacaktır ancak ilk sınava başvuran adaylar mutlaka daha avantajlı olacak.

Başvuru Adresi:http://www.sauper.sakarya.edu.tr/BilgiIslemSeviye4.aspx

SAÜSEM Tel: 0 (264) 295 34 54 E-posta: sausem@sakarya.edu.tr

 10 Haziran 2014, 19:03 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: