ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN NETLEŞECEK?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Atanma bekleyen 40 bin öğretmenin durumu Ekimde netleşecek. Sendikalar ise atama takvimindeki belirsizlikten dolayı kaos endişesi taşıyor.Öğretmen atama takvimindeki belirsizliğe eğitim sendikaları tepki gösterdi. Bugün gazetesinden Fatma Eren'in haberine göre atamaların ekim ayına kalmasının öğrencileri zor durumda bırakacağı vurgulandı. Aktif Eğitim-Sen Genel Başkanı Osman Bahçe, 2014-2015 eğitim öğretim yılının birçok açıdan eksik olarak başlayacağını söyledi.

40 BİN KİŞİ ATANACAK

Bahçe, ihtiyaçların ücretli öğretmenlerle karşılanmaya çalışılacağına vurgu yaparak “Birçok okul eğitim hayatına ya öğretmensiz ya da ücretli öğretmenlerle başlayacak. Bir iki ay sonra öğretmen değişecek” diye konuştu. Atanması beklenilen 40 bin öğretmenin hangi branşlarda görevlendirileceğinin de belirsiz olduğunu dile getirdi.

Öğretmenlerin en geç 15 Eylül’de göreve başlaması gerektiğini vurgulayan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, atamalarda geç kalındığını kaydetti. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarına ilişkin düzenlemenin TBMM’de olduğunu fakat Meclis’in tatile girmesiyle geciktiğini söylemişti. Avcı, sorunu 1 Ekim’de çözeceklerini açıklamıştı. (memurhaber)

 05 Eylül 2014, 15:23 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: