2014 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) ORTAÖĞRETİM/ÖN LİSANS : SORU KİTAPÇIKLARI (%10) İLE CEVAP KâĞITLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ (22.10.2014)
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
DUYURU
(22 Ekim 2014)

2014Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Ön Lisans

Soru Kitapçıkları (%10) ile Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi

27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavlarına giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla erişime açılmıştır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir. 

Sınav sorularının %10unu oluşturan ve Temel Soru Kitapçığı adı altında adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulan sorular, adayların bu sorulara verdikleri cevapları da izlemesini ve cevap kâğıdı üzerindeki işaretlemelerini kontrol etmelerini sağlamak amacıyla erişime açılacaktır.  Adaylar, sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara (yayımlanan %10) http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

 22 Ekim 2014, 18:50 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR: