BAKAN ÇELİK MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİNİ AÇIKLADI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Memur alımı konusunda açıklama Faruk Çelik'ten geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal medya hesabından memur alımı başvurularının 16-24 Nisan'da yapılacağını duyurdu.Memur adaylarının merakla beklediği açıklama Bakan Faruk Çelik'ten geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, memur alımı konusunda kamu kurumlarına yerleştirilme için KPSS'ye giren adayların başvurularının 16-24 Nisan tarihleri arasında alınacağını bildirdi.

Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2015'te kamuya atama yapmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından memur taleplerini toplamaya başladıklarını bildirdi. 16-24 Nisan tarihleri arasında memur alımı başvurularının alınacağını ifade eden Faruk Çelik KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adayların bu tarih aralığında başvurularını tamamlamaları gerektiğini ifade etti.

Bakan Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "2015/1 yerleştirme işlemlerinde memur talebi olan kurumlarımız, taleplerini 20 Mart'a kadar Devlet Personel Başkanlığımıza bildirecekler. Toplanan taleplere göre, ilana çıkılmasının ardından, 16-24 Nisan tarihleri arasında başvurular alınacak. 2014 KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adayların, bu tarihler arasında başvurularını yapmalarını gerekiyor. Yerleştirme taleplerinin toplanmasına ve yerleştirme takvimine ilişkin detaylı bilgi http://www.dpb.gov.tr web adresinde yer alacaktır."

 02 Şubat 2015, 19:36 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: