EN ÇOK ÖĞRETMEN ATAMASI ŞIRNAK'A OLDU
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Geçtiğimiz günlerde yapılan öğretmen atamalarında bu ile bin 328 öğretmen atandı.Şırnak Valisi Hasan İpek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Şırnak'a pozitif ayrımcılık yaptığını ve atamanın yüzde 10'unu Şırnak'a yaptığını belirtti. Şırnak Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı Mustafa Akgül ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Orhan Uysal Ortaokulu'nda göreve yeni başlayan öğretmenleri ziyaret etti. Şırnak Valisi Hasan İpek, 4 Ocak 2015'te Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Şırnak'a yaptığı ziyarette, Şırnak'ın öğretmen sorununu aktardıklarını ve Bakan Avcı'nın Şırnak'a pozitif ayrımcılık yaparak bin 328 öğretmen atadığını söyledi.

Vali Hasan İpek, "Bugün, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının açılışı münasebetiyle Şırnak'ta bir okulumuzu ziyaret ediyoruz. Şırnak eğitim camiası olarak gerçekten bu dönemde çok mutluyuz. Türkiye'de en fazla Şırnak'ta da ilk defa aynı anda bin 328 öğretmenimiz Şırnak iline kadrolu olarak atandı. Bu öğretmenlerle Şırnak'taki öğretmen kadromuz hemen hemen tamamlanmış gibi. Yüzde 90'nın üzerine kadrolu öğretmen olarak çıktık. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ilimizi ziyarete geldiğinde biz bu problemi iletmiştik.

Kendisi de pozitif ayrımcılık yaparak Şırnak'a ekstra öğretmen gönderdi. Şırnak'ın eğitim, öğretim açısından öğretmen açığı dışında ciddi bir problemimiz yoktu. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın bakanımıza, sayın başbakanımıza Şırnak'a bu kadroları verdikleri ve bu öğretmenleri atadıkları için teşekkür ediyorum. Bu bin 328 öğretmenle birlikte inşallah Şırnak'ta eğitim, öğretim kadromuz hemen hemen tamamlanmış olacak ve en iyi bir şekilde eğitimimize devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun, ikinci dönem okullarımızın başlangıcı. 15 bin öğretmenimizin yüzde 10'nu Şırnak iline atanmış bulunmakta. Bu da 81 il içerisinde pozitif ayrımcılığın en güzel göstergesi. Sayın bakanımıza bu konuda teşekkür ediyoruz" dedi.

Yeni atanan Erzurumlu matematik öğretmeni Muhammet Yegin ise, "Yeni atandım heyecanlıyım bugün benim ilk günüm. İlk defa bir saat derse girdim. İlk gün heyecanında valimizle tanıştık. Güzel bir gün oldu bizim için güzel bir anı oldu bizim için. Yani benim için unutulmayacak. Şırnak'ta güzel bir yer beğendiğim bir yer. Öğrenciler de öyle. İnşallah öğrencilerimize hayrım olur" diye konuştu.

 10 Şubat 2015, 00:32 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: