2015/1 KPSS TERCİHLERİ ADAYLARIN BİRÇOĞUNU MAĞDUR EDECEK
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelikin yaptığı açıklamadan sonra Haziran 2015te atanma umudu bekleyen binlerce memur adayı hayal kırıklığına uğradıNormalde 2015/1 KPSS Memur Atamaları tercihlerinin Haziran ayında yapılmasıgerekirken 16.04.2015-24.04.2015 tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştır. Bu durum haziranda mezun olacak onbinlerce Lisans, önlisans ve orta öğretim son sınıf öğrencilerini mağdur edecektir.

2014 KPSS için kurslara gidip mezuniyete yetişmek için emek verip çalıştıklarını ama bu durumda görülüyor ki 16.04.2015-24.04.2015 tarihleri arasında yapılacak memur ataması nedeniyle 1 ay için neredeyse 1 senelik veya daha fazla kayba yol açacaklarını dile getiriyorlar. Son 3 yılın KPSS yerleştirme takvimi belirlenirken haziran ayında mezun olacak adaylar da göz önünde bulundurularak atamalar haziran ayında gerçekleştirilmişti. 2014 KPSS’den aldıkları puanlarla Haziran 2015 atamalarında kendi branşlarında atamayı umuyorlardı. Ancak bu seneki memur atamalarının hangi geçerli sebeple nisan ayına alındıkları konusunda bilgi sahibi olmadıklarını dile getiryorlar.

Bugüne kadar Devlet Personel Başkanlığı’na 10 binden fazla dilekçe gönderdiklerini, yürütmenin durudurulması için Yozgatta dava açtıklarını, iki basın açıklaması yaptıklarınıve mecliste konuşmadıkları milletvekilli kalmadığını dile getirdiler. Üç muhalefet partiden de destek almayı başarmışlar. CHP’den 2, MHP’den 1 ve HDP’den 1 milletvekili konu hakkında soru önergesi vermiş veya verecektir. Ayrıca tam kesin olmamakla beraber öğrendikleri bilgilere göre HDP bu mağduriyetin giderilmesi için bu sorunu grup çalışmasına alacaklarını ve meclise sunacaklarını kendilerine iletmişlerdir.

Lisans, önlisans ve ortaöğretim son sınıf öğrencileri bu mağduriyetin giderilmesi için yapılacak nisan atama tarihlerinin tekrar haziran ayına alınmasını istiyorlar. Bu konuda yetkililerden gerekli açıklamayı bekliyorlar.


 08 Mart 2015, 19:06 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: