MİLLİ EĞİTİM '1800 MÜDÜR SINAVSIZ ALINACAK' HABERİNİ YALANLADI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
- Bin 800 kişinin ilçe ve il milli eğitim müdürü olarak seçimlerden önce atanacağı iddiası tamamen asılsızdır17 Mayıs 2015 tarihli Bugün Gazetesi'nde "1800 Müdür Sınavsız Alınacak" başlığı ile yayımlanan yalan habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

1. Şube müdürlüğü atamaları ile ilgili mahkeme kararlarının tamamı Bakanlığımız tarafından uygulanmaktadır.

2. Şu anda eğitim uzmanı olan kişilerin sınavsız milli eğitim müdür yardımcısı olarak atanması demek bütün il milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin tekrar görevden alınması demektir ki bu iddia da tamamen hayal ürünüdür.

3. Ayrıca milli eğitim müdür yardımcıları için sınavla mülakat şartı yoktur. Atamalar 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 68. Maddesi kapsamında yapılmaktadır.

4.1800 kişinin ilçe ve il milli eğitim müdürü olarak seçimlerden önce atanacağı iddiası tamamen asılsızdır. Bakanlığımızda 919 ilçe ve 291 il milli eğitim müdür yardımcılığı kadrosu bulunmaktadır ve bunların toplamı 1800'e ulaşmamaktadır.

5. Yalan haberde iddia edildiği gibi il milli eğitim müdürleri ile yapılan istişare toplantısında bu konu hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir.

6. Bakanlığımızda il milli eğitim müdür yardımcılığı görevini vekaleten yürüten yöneticilerimize kadroları ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde verilmektedir.

Görüldüğü gibi, Bugün gazetesinin yalan haberi, aynı paralelde yayın yapan şerikleriyle birlikte yürüttükleri sistematik yalan, iftira ve karalama kampanyasının yeni bir örneğidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 17 Mayıs 2015, 15:40 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: