2015 KPSS BAŞVURULARI BİTTİ Mİ?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
2015 KPSS Başvuruları 6-21 Mayıs arası yapılıyor.6 Mayısta başlıyan Başvurular 21 Mayısta sona erecek.Ücretler hangi bankaya yatırılacak?Ücretler ve başvuru bilgileri,başvuru klavuzuKPSS'ye girmek isteyen için adaylar için KPSS başvuruları 6 Mayıs'ta başladı.Temmuz ayında yapılacak sınav için ÖSYM, KPSS başvurularının 6-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılması gerektiğini duyurdu.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ


1.Başvuru Koşulları

Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir. Koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar,KPSS’ye alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

2.Başvuru İşlemleri

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr/ İnternet adresinden ulaşabilirler.

3.Ücret Yatırılacak Bankalar

Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı Halkbank ATM ve İnternet bankacılığı Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı Tüm PTT iş yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa) *Sınav/yerleştirme ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir.

4.Ücretler

Bankaya yatırılacak ücret her oturum 50,00 TL’dir. Cumartesi Sabah oturumuna girecek adaylar için : 50,00 TL Cumartesi Sabah + herhangi bir oturum için : 100,00 TL Cumartesi Sabah + herhangi iki oturum için : 150,00 TL Tüm KPSS oturumları için : 200,00 TL ÖABT (Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra oturumları da zorunludur.) : 50,00 TL

 17 Mayıs 2015, 15:42 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: