2016 EKPSS SINAV VE BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
EKPSS - ÖSYM, 2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihlerini açıkladı. Ancak asıl merak edilen soru 2016 EKPSS öncesi Engelli Memur alımı olup olmayacağı. EKPSS sınav ve başvuru tarihleri ile EKPSS 3. atama ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde.2016 EKPSS Sınav ve Başvuru Tarihleri

ÖSYM, 2016 EKPSS sınav ve başvuru tarihlerini açıkladı. Ancak asıl merak edilen soru 2016 EKPSS öncesi Engelli Memur alımı olup olmayacağı. EKPSS sınav ve başvuru tarihleri ile EKPSS 3. atama ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde.

Açıklanan bilgilere göre; 2016 EKPSS Nisan ayında yapılacak, Başvurular ise Şubat'ta başlayıp Mart ayında sona erecek.

Bakanlığın Yaptığı Açıklama Şu Şekilde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, " Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler." ifadelerine yer verildi.

EKPSS İlgili Yapılan Açıklama Şu Şekilde (VİDEO)


 04 Ekim 2015, 23:22 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: