BAŞARILI BİR KPSS İÇİN HANGİ TEKNİKLER TAVSİYE EDİLİYOR?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Hazırlanılan sınavlarda stres, yetersiz çalışma gibi olumsuz faktörler başarısızlığa neden oluyor. Verimli çalışma, zamanı doğru değerlendirme ve uygulanabilecek teknikler ile başarıyı yakalamak mümkün.Önümüzde ilk yaklaşan sınav olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) için ele alırsak, başarıyı yakalayabilmeniz için şu teknikleri uygulayabilirsiniz.

İSOAT Yöntemi

1960 yılında ders çalışma alanında başarı elde edilmesi üzerine yapılan araştırmalar ile ortaya çıkan İSOAT yöntemi başarı getirebilecek bir yöntem. İzle – Sor – Oku – Anlat – Tekrarla tekniklerinden oluşan yöntemi uygulayarak KPSS’de başarı elde etmeniz mümkün.

Test Tekniği

Başarılı bir sınav geçirmenin yolu o sınava ait soru tiplerine hakim olmaktan geçer. Sınavda çıkacak konulara ne kadar hakim olursanız olun, test tekniklerini ve soru tiplerini bilmeniz gerekir. Bunun için konu çalışmalarından sonra özellikle sınava yaklaşılan son dönemlerde çok sayıda test çözmeniz gerekir. 2016 KPSS tarihi yaklaşırken konu çalışmayı bırakıp test çözmeye ağırlık vermeli, yanlışlarınızın çıktığı konularda tekrar yapıp test çözmeye devam etmelisiniz.

Çıkmış Sorular

Bir sınavın soru tipini çözmek kadar ağırlıklı çıkan konuların belirlenmesi de önemlidir. Bu aşamada çıkmış soruların çözümü hem soru tiplerini kavramanız hem de konulara hakim olmanız için faydalı olacaktır. Ayrıca ağırlık vereceğiniz konuları belirlediğiniz takdirde zamandan da kazanç sağlayacaksınız.

Eksikleri Doğru Tespit Etmek

Sınava hazırlanırken kendinizi bilmeniz eksiklerinizi görmeniz bunları tamamlamanız açısından fayda sağlamaktadır. Eksik olduğunuz konuları bulup başaramayacağınızı düşünmek yerine üzerine gidip konu tekrarı ve test çözerek eksiklerinizi kapatabilirsiniz.

 20 Nisan 2016, 18:36 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: