2010 KPSS LİSANS - ÖNLİSANS
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 10 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
2010 KPSS Lisans
Başvuru : 10 - 21 Mayıs 2010
Sınav : 10 - 11 Temmuz 2010
Klavuz için tıklayınız

2010 KPSS Ortaöğretim/Önlisans
Başvuru : 31 Mayıs - 2 Temmuz 2010

31 Ekim 2010 KPSS Lisans Eğitim B. Sınavı
28 Kasım 2010 KPSS Ortaöğretim Önlisans Sınavı
 08 Mayıs 2010, 01:52 
ADMiN
YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA YAPANLARIN DURUMU

Yüksek lisans veya doktora derecesini almış olanlar, başvurularını lisans diplomasını aldıkları alandan yapacaklar, daha sonraki tarihlerde atanmak üzere tercihlerini belirlerken bu alanı göz önünde tutacaklardır. (Madde 1-4)

MEZUNİYET DURUMU NE ZAMAN GEREKECEK?

Sınava mezun durumdaki adaylarda girebilmektedir. Öğretmenlik hariç olmak üzere, diğer meslekler için, kadroların açıklandığı ve başvuruların alındığı takvimin son gününde mezun olmak gerekmektedir. Aksi halde yerleştirme yapılsa dahi atama yapılmayacaktır. İlgili açıklama şu şekildedir:

"Adayların, Yönetmeliğin A Grubu olarak tanımladığı kadrolar için KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvurdukları tarihte, B Grubu Kadrolar için ÖSYM’ce gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibariyle sınava girdikleri öğrenim düzeyinde mezun durumda olmaları şarttır. (Madde 1-4-b)"

YURT DIŞINDA NERELERDE SINAV YAPILACAK?


Sınav, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde, Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacaktır. (Madde 1.11)

ÖZÜRLÜ ADAYLAR NASIL BAŞVURU YAPACAK?

Engelli adaylar sınav sırasında yardımcı istedikleri takdirde, bir üniversite veya devlet hastanesinden alacakları engel durumlarını gösteren ve üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası bulunan sağlık kurulu raporunu, kendi durumlarını ayrıntılı olarak anlatan bir dilekçe ekinde, yeni adaylar başvuru merkezi yetkilisine vermek, eski adaylar bu belgeleri ÖSYM’ye posta ile göndermek zorundadırlar. Sınavda, gerekli olduğu hallerde bu adaylar için okuyucu / işaretleyici görevlendirilecek, okuyamayacak derecede görme engelli olan adaylara karmaşık şekillere dayalı sorular sorulmayacak, bu adayların sınav puanları sınavda sorulmayacak sorular göz önünde tutularak hesaplanacaktır. Bu adaylar dışındaki engelli adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesi diğer adaylar gibi yapılacaktır. Raporları Merkezimize ulaşan ve kabul edilen adayların, 2010-KPSS LİSANS Sınava Giriş ve KimlikBelgesinde “Engelli Salonu” ibaresi yer alacaktır. (Madde 1.19)

21 MAYIS 2010 TARİHİ İTİBARİYLE MEZUN OLANLAR LİSE VEYA ÖNLİSANS'TAN BAŞVURAMAZ

Kılavuzda "Dikkat" başlığı altında yapılan açıklama şu şekildedir:

"2010-KPSS LİSANS’a son başvuru tarihi olan 21 Mayıs 2010 tarihi itibariyle lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar önlisans veya ortaöğretim düzeyinde yapılacak sınava başvuramazlar. Bir adayın hem 2010-KPSS Lisans’a hem de 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a katılması mümkün değildir. 2010-KPSS Lisans’a başvurmuş adayların 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a da başvuru yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir. Buna göre, özellikle halen bir lisans programında okumakta olan ve 21 Mayıs 2010 tarihinden sonra mezun olacak adayların 2010-KPSS’ye hangi düzeyde gireceklerine karar verirken bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir."

KILAVUZ DAĞITIMI VE SATIŞI YAPILMAYACAKTIR

Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Sınava girmek isteyen adaylar, 2010-KPSS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır."

ÖSYM SİTESİNDEKİ FOTOĞRAFA DİKKAT


Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Başvuru işlemlerini internet üzerinden kendileri yapacak olan adaylardan başvuru ekranındaki fotoğrafı ile bugünkü görünümü arasında, tanınmalarını güçleştirecek derecede fark bulunanlar ile internetteki başvuru ekranında fotoğrafı bulunmayanlar başvurularını mutlaka başvuru merkezlerinden yapacaklardır."

YENİ ŞİFRE NASIL ALINIR?

Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Yeni şifre edinmek isteyen adayların, nüfus cüzdanları ile şahsen ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarına başvurmaları ve 2,00 TL hizmet ücreti ödemeleri gerekir."

BAŞVURU SONRASINDA ÖSYM SİTESİNDEN NELER DEĞİŞTİRİLEBİLECEK?

Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Adaylar başvuru işlemini tamamladıktan sonra sınav merkezi tercihlerini, sınavda yabancı dil testi alıp almayacağını, eğer alacaksa sınava gireceği yabancı dili ve ayrıca sınavda katılacakları oturumları 1 Haziran 2010 tarihine kadar ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden değiştirebileceklerdir."

SINAVDA DÖRT YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRECEK

Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.(3.7.1)"

DİPLOMA TARİHİ NE İŞE YARAR?

Kılavuzda yapılan açıklama şu şekildedir: "Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır."

Kaynak: memurlar.net
 10 Mayıs 2010, 04:53 
ADMiN
2010 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) , 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Lisans) ve 2010 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ’ye girecek olan adaylar bilgisayar sistemlerindeki tıkanıklık nedeniyle sınav ücreti yatırma ve başvuru işlemlerinde bazı zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bu nedenle 2010 KPSS-Lisans ve 2010 DGS sınavları başvuruları ve banka işlemleri 20 Mayıs 2010 Perşembe günü (bugün) saat 13. 30’Dan itibaren durdurulmuş olup bu işlemler 21 Mayıs 2010 Cuma günü saat 10. 00’Da yeniden başlatılacaktır. KPSS-Lisans ve DGS başvuru ve banka işlemleri için süre 25 Mayıs 2010 Salı günü saat 17. 00’Ye kadar uzatılmıştır.

2010 LYS için banka işlemleri ve başvuru süresi daha önceden ilan edildiği gibi 20 Mayıs 2010 Perşembe günü (bugün) saat 17. 00’De sona erecektir. Ancak bankaya sınav ücretini yatıran adaylar, başvuru işlemini internet üzerinden (http://ais.osym.gov.tr) bugün saat 23. 59’A kadar yapabileceklerdir.

KPSS-Lisans ve DGS adaylarının ÖSYM Başvuru Merkezlerini ve internet başvuru sistemini 21 Mayıs 2010 saat 10. 00’A kadar kullanmamaları ve ilgili bankalara ücret yatırmak için gitmemeleri önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI
 21 Mayıs 2010, 04:58 
ADMiN

2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans: Başvurular

03.05.2002 tarih ve 24744 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan “Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans 26 Eylül 2010 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacaktır.

2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a başvurma işlemleri, 31 Mayıs – 2 Temmuz 2010 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin ve belirli ortaöğretim kurumlarının açacakları başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Bilgi Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. KPSS adaylarına duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI 

 27 Mayıs 2010, 07:45 
lady_tuba
Arkadaşlar ben aöf işletme bolumu 3. Sınıfı bu sene bıtırdım ve aralıkta 4. Sınıf ıcın kayıt yaptırıcam , kpss ye onlısans mezunu olarak başvurdum eger sınavdan ıyı bır puan alırsam onlısans dıplomamı ıstıcem ve 3. Sınıfım boşa gıdıcek ama bu benım ıcın onemlı degıl , memur olup tekrar 3. Sınıfı okuyabılırım. Aöf burosu bana dıplomanızı başvurunuzu yaptıktan sonraki 1 ay ııcınde verebılıyoruz dedı. Ben şuanda sınavdan once dıplomamı almak ıstemıyorum cunku ışımı garantıye almak ıstıyorum açıkçası, eger sınavdan ıyı bır puan alırsam dıplomamı ıstıcem, sızce boş kadrolar sınavdan ne kadar zaman sonra açıklanır , sınav sonucumu ogrenır ogrenmez dıplomamı ıstıcem , sızce bu şekılde yapmam gecerli olur mu , cvplarınız ıcın şimdiden tşkler.
 29 Ekim 2010, 11:04 
emsalsiz
28 Kasım 2010 ortaöğretim kpss oturumu açıklanacağı tarih ? ? ? Acil cevap
lutfennnn. .
 27 Aralık 2010, 09:53 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: