KPSS ORTAÖĞRETİM /ÖNLİSANS SINAVI 2 MİLYONDAN FAZLA ORTAÖĞRETİM VE YAKLAŞIK 500 BİN ÖNLİSANS
uqurada
DİKKAT: Bu konu 10 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
SS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı, 28 Kasım Pazar günü yapılacak. ÖSYM, adaylara sınav esnasında içecek su temin edilmeyeceğinden, adayların şeffaf şişede içecekleri suyu sınava getirebileceklerini duyurdu.
KPSS Ortaöğretim /Önlisans Sınavı 2 milyondan fazla ortaöğretim ve yaklaşık 500 bin önlisans adayının başvurusu ile 28 Kasım Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzere 153 sınav merkezinde yapılacak.

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada, daha önce kamuoyuna ilan edilen sınav güvenliğini iyileştirmeye yönelik tedbirlerin bu sınavda da uygulanacağı duyuruldu. Bu nedenle, adayların sınava ilişkin duyuruları dikkatli biçimde okuyup sınava sade bir kıyafetle, sadece Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, Özel Kimlik Belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf ile tüm metal ve elektronik cihazdan arınmış olarak gelmesi istendi.

Sınavda, adayın Sınava Giriş ve Kimlik Belgesine ilave olarak adayın kimliğini tespit etmek amacıyla sadece nüfus cüzdanı, pasaport ve askerlik görevini ifa edenler için de askeri kimlik belgesi, özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunlar dışında, sürücü belgesi de dahil, hiçbir kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek.

ÖSYM tarafından adaylara sınav esnasında içecek su temin edilmeyeceğinden, adaylar şeffaf şişede içecekleri suyu sınava getirebilecek.

Pek çok sınav merkezinde yüksek başvuruya karşılık yeterli sınav salonu mevcut olmadığından, bazı adaylar için yakın çevre sınav merkezlerinde sınava girecek biçimde atama yapıldı. Adayların sınav merkezlerine erişimleri için ilgili valilikler ve belediye başkanlıkları nezdinde gereken ulaşım olanaklarının sağlanması için girişimlerde bulunuldu.

Bu amaçla, ÖSYM ile TCDD arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Eskişehir ' den Ankara ' ya sınav günü sabahı (28. 11. 2010) Saat 06. 00 ' Da Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferi konuldu.

Açıklamada, 24 Kasım 2010 Çarşamba gününden sonra ÖSYM ' ye erişecek olan her türlü sağlık raporunun işleme alınmayacağı ve kabul edilmeyeceği de duyuruldu.BaŞaRMaq Artıq Sizin ELıNızDE www. Uqurilarslan. Com. Trwww. Ekolhoca. Com. Trwww. İlarslan kpss. Tr. GG
 23 Kasım 2010, 10:42 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: